HPS-1
HPS-2
about-1

За нашата компанија

Што ќе правиме?

Hopesun Optical е водечки производител и продавач на големо на офталмолошки леќи со седиште во градот Данјанг, провинцијата Џиангсу, родното место на офталмолошките леќи во Кина.Основани сме во 2005 година како трговец на големо со цел да ги снабдуваме светските пазари со широк спектар на висококвалитетни офталмолошки леќи, но по најдобри цени.

Гледај Повеќе
Контактирајте не за повеќе примероци на албуми

Според вашите потреби, приспособете за вас и обезбедете ви духовитост

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
 • Service

  Сервис

  Без разлика дали се работи за претпродажба или пост-продажба, ние ќе ви ја обезбедиме најдобрата услуга за да ве известиме и побрзо да ги користите нашите производи.

 • Technology

  Технологија

  Ние опстојуваме на квалитетите на производите и ги контролираме строго производствените процеси, посветени на производството на сите видови.

 • Excellent quality

  Одличен квалитет

  Компанијата е специјализирана за производство на опрема со високи перформанси, силна техничка сила, силни развојни способности, добри технички услуги.

Најнови информации

Вести

news01
Danyang Hopesun Optical Co., Ltd.

Материјал за леќи, разбирање зошто вашите леќи се дебели или тенки

Стаклени леќи.Во раните денови на корекција на видот, сите леќи за очила биле направени од стакло.Главниот материјал за стаклени леќи е оптичко стакло.Индексот на рефракција е повисок од оној на леќите од смола, така што стаклената леќа е потенка од леќата со смола со иста моќност.Индексот на рефракција на стаклените леќи...

Кинески меѓународен саем за оптика - Пекинг планиран за 2022-09-14 до 2022-09-16

Меѓународната изложба за оптичка индустрија за Кина започна во Шангај во 1985 година. Во 1987 година, изложбата беше преместена во Пекинг, одобрена од Министерството за надворешни економски односи и трговија (сега Министерство за трговија) ​​како официјална меѓународна оптичка изложба за земјата.Како оптички инд...